Adó 1%   -  Képek   -  Humor   -  Állatbarát   -  Recept   -  Sci-Fi   -  Ketrec   -  Buli   -  Koktélok   -  Adó1.net   -  1%.infó
   
Szia Idegen! · Regisztráció
2010. márc. 12., péntek - Gergely

Bejelentkezés

Azonosító:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtettem a jelszavam

Összes tag: 5386
Legutóbbi tag: leaps01

Szavazás

Tervez nyáron nyaralást?

belföldre
európába
tengerentúlra
egzotikus helyre
nem utazom
 

A legbecsesebb vitorlástrófea

Programajánló

Szerző: szgabor - Dátum: 2007. júli. 02., hétfő - 11:07 - Nyomtatási kép

Balatonfüred, T-Mobile-LG Mobile 39. Kékszalag - Balatonfüred, 2007. július 6 - 8.

Egy verseny biztosan van a Balatonon, amit egyetlen vitorlázó sem akar elmulasztani, ez pedig a Kékszalag. Először 1934-ben rendezeték meg, így ez Európa legrégebbi, legnagyobb hagyományokkal rendelkező, valamint leghosszabb távú tókerülő viadala.

Az útvonal is változatlan: Balatonfüredről rajtolnak el a hajók, hogy aztán Balatonkenese és Siófok előtt elhaladva Keszthelynél megkerüljék a bóját, majd a tihanyi ,,csövön" átvitorlázva visszatérjenek Balatonfüredre.

S ugyan egyelőre még nem itt indulnak a legtöbben az öreg kontinens viadalai közül – az olasz Centomigliát nem sikerült lepipálni –, évről évre egyre több résztvevőt számlálnak, tavaly például 479 hajó (közel 2500 hajóssal) rajtolt.

A cél természetesen az összetett győzelem, amelyre ismét sok esélyes jelentkező akad, többek között a hatszoros címvédő Litkey Farkas, Nagy R. Attila, Soponyai Géza vagy Király Zsolt csapata. De mivel a kategóriagyőztesek is kapnak szalagot, így azok számára is izgalmas az összecsapás, akik az élboly küzdelmébe nem tudnak beleszólni. S ott van még az időrekord, az 1955-ben a Nemere II-vel futott 10 óra 40 perc, amelyet több mint 50 éve nem sikerült felülírni.

Ez eddig a sportolók kétnapos programja volt, ám azoknak is élmény a Kékszalag, akik nem szállnak hajóra. Legalábbis vitorlásra nem, ugyanis idén is indul majd nézőhajó, ahonnan nemcsak a látványos rajt, de az első bójavételek is láthatóak. Sőt, az is bevett szokás, hogy valaki a parton napozva, vagy a víkendház teraszáról követi az eseményeket – azaz gyönyörködik a több száz fehér vitorla suhanásában a csillogó víztükrön.

A részletes program megtalálható a www.hunsail.hu oldalon, de a versenyt is lehet majd online követni a www.kekszalag.hunsail.hu segítségével.


A rovat további hírei:

» Disney on Ice
» No Motor Rally: játék és természetjárás mindenkinek!
» Szépasszonyvölgyi Húsvét
» Húsvét 2008
» Barillet - Grédy: A kaktusz virága
» Alan Bennett: Beszélő fejek III.
» Chanbara - A szamuráj kard mesterei
» Több program és újabb programhelyszín a SZIN Ice-on
» Andy Fletcher (Depeche Mode) DJ set
» Tarja Turunen
» SZIN Ice - Szegedi Ifjúsági Napok kicsit másként, jegesen tálalva
» Utak térben és időben

Hozzászólások:

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. A bejelentkezéshez regisztrálnod kell magad, amit itt tehetsz meg.
 
 
Telefon   -  Autó   -  Blog   -  Bulvár   -  Durva   -  Zsaru   -  Divat   -  Orvos   -  +18